BeRaN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cinayeti mezardan gelen mektup çözdü

Cinayeti mezardan gelen mektup çözdü Empty Cinayeti mezardan gelen mektup çözdü

Mesaj  BeRaN Perş. Şub. 28, 2008 1:14 am

Cinayeti mezardan gelen mektup çözdü 112
Kocası Mark Jensen tarafından öldürülen Julie Jensen, 10 yıl önce sağlığında "Ben öldükten sonra açın" diyerek bıraktığı mektup sayesinde cinayeti aydınlattı.

ABD’nin Wisconsin eyaletinde on sene önce eşini antifrizle zehirleyerek öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Mark Jensen (48), önceki gün görülen davada birinci derecede cinayetten suçlu bulundu. 14 yıllık eşi tarafından öldürülen Julie Jensen’in ölmeden önce "Eğer bana bir şey olursa sorumlusu kocamdır" diye yazdığı mektup, yıllardır süren davayı çözdü.

Elkhorn kentinde 1998’de meydana gelen olayda, Mark Jensen 14 yıllık eşi Julie’in (40) içeciğine zehirleyici etkisi olan antifriz koymuş, bununla yetinmeyerek eşini yastıkla boğarak öldürmüştü. Olaydan dört yıl sonra cinayetle suçlanan Jensen, delil yetersizliğinden kurtuldu.

Ancak kadının ölmeden önce komşusuna verdiği mektubun ortaya çıkması davanın seyrini değiştirdi. "Umarım yanılıyorumdur ve bir şey olmaz ama Mark’ın şüpheli hareketlerinden kuşkulanıyorum ve hayata erken veda etmekten endişe ediyorum" diyen kadının mektubu sayesinde, kocası Jensen ömür boyu hapis cezasıyla karşı karşıya. Jensen’in cezası önümüzdeki günlerde belli olacak.

http://kongrelisesi.heavenforum.com

- Similar topics