BeRaN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SEMUM.......

4 posters

SEMUM....... Empty SEMUM.......

Mesaj  BeRaN Salı Şub. 26, 2008 12:38 am

Dabbe gibi başarısız bir türk korku filmi.Dün gittim ve beğenmedim.
Canan Karaca isimli bir kadın 13 Temmuz 2004 yılında açık bir kapıdan içeri girdi… Fakat bilmediği bir şey vardı… O kapı cehenneme açılıyordu… Gerçek bir hikayeden…

Çekimlerine yeni başlanan filmde Ayça İnci (Canan), Burak Hakkı (Volkan), Nazlı Ceren Argon (Banu), Cem Kurtoğlu (Mikail Hoca), Sefa Zengin (Raci), Bahtiyar Engin (Macit), Yıldırım Öcek (Emlakçı) ve Levent Sülün (Ali) rol alıyor. 5 hafta sürecek olan çekimler Çatalca ve İstanbul’da gerçekleşiyor.

Aralık ayı sonunda 150 kopya ile vizyona girmesi planlanan Semum’un 2 önemli özelliği var. Birincisi Türk Sineması’nın ilk yaratık filmi Semum animatronik tekniği kullanılmadan tamamen bilgisayar ortamında 3D olarak tasarlandı ve Semum karakteri için 22 3D uzmanı çalıştı. İkincisi de Semum korku ve bilim kurgunun buluştuğu özel bir tür.

Google’da en çok tıklanan kelime olarak ödüle layık görülen Dabbe’nin ardından Semum da şimdiden özellikle korku türünü sevenler için merak uyandıracak. Filmin başrol oyuncusu Ayça İnci, “Bu filmle korkularımı yendim” derken, bir diğer başrol oyuncusu Burak Hakkı’da, “Bu filmle korkmaya başladım” diyor.

Filmin konusu; 27 yaşındaki Canan Karaca ve kocası Volkan Karaca yeni aldıkları büyük bir eve taşınırlar. Her şey çok iyi giderken bir gün sebebini bilmediğimiz bir şekilde Canan’a garip şeyler olmaya başlar. Canan yavaş yavaş başka bir varlığa, kendisine hükmetmeye başlayan bir yaratığa dönüşmeye başlar. SEMUM kendisine hedef olarak neden Canan’ı seçmiştir ve ona ne yapacaktır? Sıradan bir insan için cehennemin kapısı nasıl açılır? Semum filminde izlenecek müthiş bir görsellikle korkunun eşi benzeri görülmemiş bir türü aktarılacak.

SEMUM NEDİR?
İslam inancına göre insanlar kuru bir çamurdan yaratıldı ve insanoğlu yaratılmadan önce dünya üzerinde yaşayan bir takım yaratıklar vardı. Bu yaratıklar kızgın ateşin dumansız alevinden yaratılmış ve daha sonra korkunç bir zehirle birleştirilerek SEMUM halini almışlardır. İnsanlar dünya üzerine geldikten sonra başta şeytan olmak üzere bazı SEMUM’lar insanları kıskanıp onlara türlü kötülükler yapmaya başlamış. Kısacası SEMUM, insanın tüm gözeneklerine kadar girip onları zehirleyen çok tehlikeli bir yaratıktır. Her an herkese saldırabilecek, çok hızlı hareket eden, zehirleyici SEMUM’lar bazı durumlarda asla geri dönmez, içine girdiği insana cehennem gibi bir hayat yaşatır.

SEMUM....... Semum
BeRaN
BeRaN
Admin

http://kongrelisesi.heavenforum.com

SEMUM....... Empty Geri: SEMUM.......

Mesaj  ruzgar_42_58 Salı Şub. 26, 2008 3:50 pm

kardesım elıne saglık arastırma guzel olmus bnde begenm dım fılmı ha dabbe ha bu farkeden bısı yoq 2 sıde sacma Very Happy
ruzgar_42_58
ruzgar_42_58
monoton üye
monoton üye

Mesaj  BeRaN Salı Şub. 26, 2008 3:50 pm

Heh doğrusun Oradaki yaratık 32 bit ekran kartının verdiği görüntü gibi olmuşVery Happy
BeRaN
BeRaN
Admin

Mesaj  _Büşr@_ Perş. Şub. 28, 2008 9:02 pm

niye ben bazı sahnelerinde çok korktum Very Happy
_Büşr@_
_Büşr@_
çalışan ve başarılı üye
çalışan ve başarılı üye

Mesaj  arabeskcı Paz Mart 02, 2008 9:14 pm

ben gitmeyi düşünüodm ama hewesimi kırdınız ya peki önerdiğiniz bi film yoq mu
arabeskcı
arabeskcı
başarılı üye
başarılı üye

Mesaj  BeRaN Paz Mart 02, 2008 11:08 pm

Buna gideceksen Korku seviyosundur benim gibi bu aralar gidilmeye layik Öldüren Sis var Stephan King'in.
BeRaN
BeRaN
Admin